fruit and/or berry wine

fruit and/or berry wine
vaisių ir (ar) uogų vynas statusas Aprobuotas sritis alkoholis apibrėžtis Gėrimas, gaminamas fermentacijos būdu tiktai iš šviežių vaisių ir (ar) uogų (išskyrus vynuogių) sulčių arba sulčių, gautų atskiedus vaisių ir uogų (išskyrus vynuogių) koncentratą, pridedant ar nepridedant vandens, cukraus, medaus, etilo alkoholio, leidžiamų maisto priedų. Vynas, gaminamas iš vienos rūšies uogų ar vaisių, gali būti vadinamas tų uogų ar vaisių vynu (obuolių vynas, vyšnių vynas ir pan.). atitikmenys: angl. fruit and/or berry wine vok. Frucht- und Beerenwein, m rus. плодово-ягодное вино šaltinis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2001 m. gegužės 25 d. įsakymas Nr. 171 „Dėl Vaisių ir uogų vyno taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 45-1605)

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Поможем решить контрольную работу

Look at other dictionaries:

  • fruit and/or berry wine cocktail — vaisių ir (ar) uogų vyno kokteilis statusas Aprobuotas sritis alkoholis apibrėžtis Gėrimas, kuriame etilo alkoholio turi būti daugiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 7 proc. tūrio, pagamintas iš vieno ar daugiau natūralaus vaisių ir (ar) uogų vyno, į… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • fruit and/or berry wine drink — vaisių ir (ar) uogų vyno gėrimas statusas Aprobuotas sritis alkoholis apibrėžtis Gėrimas, kuriame yra daugiau kaip 7 ir ne daugiau kaip 12 tūrio proc. etilo alkoholio, pagamintas iš vieno ar daugiau natūralaus vaisių ir (ar) uogų vyno, į kurį… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • fruit and/or berry wine distillate — vaisių ir (ar) uogų vyno distiliatas statusas Aprobuotas sritis alkoholis apibrėžtis Alkoholio produktas, gautas distiliuojant vaisių ir (ar) uogų vyną, ir (ar) jo nuosėdas. Kartu gali būti distiliuojamos ir vynuogių vyno nuosėdos. atitikmenys:… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • sparkling fruit and/or berry wine — putojantis vaisių ir (ar) uogų vynas statusas Aprobuotas sritis alkoholis apibrėžtis Natūralus vaisių ir (ar) uogų vynas, kuriame Vaisių ir uogų vyno taisyklėse nustatytas anglies dioksido kiekis susidaro antrinio fermentavimo procese.… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • natural fruit and/or berry wine — natūralus vaisių ir (ar) uogų vynas statusas Aprobuotas sritis alkoholis apibrėžtis Vaisių ir (ar) uogų vynas, kuriame esantis etilo alkoholis yra susidaręs tik fermentacijos būdu. Priklausomai nuo cukraus kiekio, vynas gali būti sausas, pusiau… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • Wine gum — Wine gums (or winegums) are chewy, firm sweets similar to gumdrops, except they are not sugar coated. They are manufactured from animal gelatin, mixed with sweeteners, flavourings and colourings. They are extremely popular in Ireland and the… …   Wikipedia

  • wine — wineless, adj. winish, adj. /wuyn/, n., adj., v., wined, wining. n. 1. the fermented juice of grapes, made in many varieties, such as red, white, sweet, dry, still, and sparkling, for use as a beverage, in cooking, in religious rites, etc., and… …   Universalium

  • Fruit — For other uses, see Fruit (disambiguation). Several culinary fruits …   Wikipedia

  • Wine — This article is about the beverage. For other uses, see Wine (disambiguation) …   Wikipedia

  • berry — [ber′ē] n. pl. berries [ME & OE berie, a berry, grape, akin to ON ber, Goth weina basi, lit., wine berry] 1. any small, juicy, fleshy fruit, as a strawberry or raspberry 2. the dry seed or kernel of various plants, as a coffee bean or wheat grain …   English World dictionary

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”